LOV VODNÍ PERNATÉ V DELTĚ ŘEKY VOLHY

  • Astrachaňská oblast leží na severozápadním pobřeží  Kaspického moře a sousedí s Kalmyckou republikou na jihozápadě, s Volgogradskou oblastí na severu a s Kazachstánem na východě. Lovecká oblast, kterou vám nabízíme - Kamyzjaksky rajon -   leží v Kaspické nížině při ústí řeky Volhy do Kaspického moře. Řeka Volha se zde vlévá do Kaspického moře. Rozlévá do ohromné šíře a vytváří spoustu slepých ramen obklopujících stovky ostrovů a ostrůvků. Tento kraj je rájem pro vodní ptáky, na ostrovech žije divoká populace bažantů, ve vodách žijí takřka všechny druhy sladkovodních ryb kromě jeseterovitých…

 

 

V loveckém revíru našeho partnera se dá lovit více než 30 druhů kachen (mezi nejčastěji lovené druhy patří čírka modrá, čírka obecná, hvízdák euroasijský, kopřivka obecná, ostralka štíhlá, lžičák pestrý, zrzohlávka rudozobá, polák velký, polák malý, polák chocholačka, kachna březňačka, husice rezavá), loví se zde divoké husy (husa velká, husa polní, husa běločelá).

Denní program se obvykle řídí počasím – pokud je příznivější pro lov, loví se celý den kachny (lovce odveze průvodce na předem připravené posty na břehu řeky, nebo se loví přímo z loďky ukryté v rákosí, na vodní hladinu průvodce rozmístí  „balabány“, obvykle se využívají  i vábničky. Úspěšnost takového lovu je závislá především na počasí – rekord místního loveckého hospodářství je 150 kachen za jeden den ve 2 lovcích. Kachny se loví během dne, husy naopak v noci – ve dne sedí na moři a na déltu se vracejí v noci – z tohoto důvodu je lépe brát termín kdy je měsíc v úplňku.

 

Pokud počasí více přeje rybaření, vyjíždí se na celý den rybařit (loví se štika, okoun, bolen, candát, sumec, kapr, plotice,  perlín, a spousta jiných druhů krom jeseterovitých)

Nabízíme vám týdenní pobyt v těchto výjimečných krajích se zaměřením na lov vodní pernaté a rybolov. Ve volných chvílích lze lovit i bažanta a ostatní pernatou či srstnatou.

 

Ubytování je v komfortní lovecké základně ležící přímo na břehu  řeky Volhy. V komplexu je k dispozici 8 plně vybavených domků pro 2 – 4 klienty (wi-fi, satelit,  kuchyňka, sociální zázemí, obývací místnost…).

 
   
   
 
   

V areálu je restaurace, kde se hosté stravují, bar, baňa, obchod s rybářskými potřebami…

Na základně je k dispozici plně vybavený motorizovaný park, motorové loďky atp. využívaný k lovu a    rybolovu.

Je možno zapůjčit veškeré vybavení, ať už k lovu (brokovnice Browning, Beretta, Benelli) nebo k rybaření.

Přesuny z Evropy jsou také velmi snadné – letí se do Moskvy (cca 2:45 hod), odtud vnitrostátním letem do Astrachaně (cca 2:25) a dále osobními auty nebo mikrobusem (cca 50min) na základnu.

Lov v deltě řeky Volhy nabízí nevšední lovecký zážitek.

REZERVUJTE SI SVŮJ POBYT JIŽ NYNÍ!

Soubory ke stažení